Knihohra Prečo nie som anjel prvýkrát v Bratislave
Tlačová správa (red.)

Bratislava 10. mája 2007 – Bábkové divadlo na Rázcestí a feministický Aspekt včera v rámci projektu ruzovyamodrysvet.sk uviedli knihohru Prečo nie som anjel. V bratislavskom A4 – nultom priestore predstavili koláž z kníh autorky Aglaje Veteranyi. Dnes pokračuje vystúpenie banskobystrického divadla dvoma predstaveniami hry Citová výchova hadej ženy. V rámci festivalu Nová dráma 2007 si ich diváčky a diváci môžu pozrieť o 16.00 a 20.00 hod. v A4 – nultom priestore.

V knihohre sa pod režijným vedením Ivety Škripkovej predstavili herečky Marianna Mackurová, Mária Šamajová, Alena Sušilová a Stanislava Pázmányová. Oživili autobiografické texty švajčiarskej autorky pochádzajúcej z artistickej rodiny rumunsko-maďarského pôvodu. Knihy Aglaje Veteranyi Prečo sa dieťa varí v kaši, Polica posledných vydýchnutí a Prečo nie som anjel vyšli vo feministickom vydavateľstve Aspekt v preklade Jany Cvikovej.

Hra o tajomstvách mám a ich dcér Citová výchova hadej ženy je vyvrcholením práce so ženskými autorkami a rodovo citlivým vystupovaním herečiek. Vznikla na základe osobných skúseností herečiek a režisérky hry Ivety Škripkovej.V hre sa predstavia: Mária Šamajová, Marianna Mackurová, Alena Sušilová/Anna Kršiaková a. h., Ivana Kováčová, Stanislava Pázmányová a. h., Slavomíra Fulínová a. h.

Obe predstavenia vznikli v rámci projektu ruzovyamodrysvet.sk, realizovaného vďaka podpore Iniciatívy Spoločenstva Equal z prostriedkov Európskeho sociálneho fondu.