Deň detí s knižkami ASPEKTU

Deň detí s knižkami ASPEKTU

Oslavujete Deň detí? Ponúkame 7 tipov, ako tento sviatok spríjemniť veľkým i malým, nedospelým aj dospelým deťom.

 

 

Marion Mebes: Dotyky nie sú na rozkaz

Vymaľovánka učí deti cez rôzne situácie vnímať svoje telo a jeho hranice, a prináša aj poučený príhovor pre rodičov o tom, ako môžu podporovať dôveru dieťaťa vo vlastné pocity. (od 3 rokov)

Marion Mebes: Pusinky nie sú na rozkaz

Vymaľovánka pre deti jasným a názorným spôsobom pomenúva isté situácie, aby sa dieťa naučilo uvedomovať si hranice svojho tela a aby si dospelí uvedomili, kde sú hranice výchovy k poslušnosti voči autoritám. (od 3 rokov)

Gisela Braun - Dorothee Wolters: Veľké a malé NIE

Učíme deti poslušnosti, ale sú situácie, keď v záujme vlastnej bezpečnosti musia povedať NIE. Aby deti vedeli takéto situácie rozpoznať, autorky ich pre ne nakreslili a opísali. (od 3 rokov)

Kaat Vrancken: Jé, jé, jé

Prečo sme niekedy šťastní, a inokedy nie. Čo sa deje pri bozkávaní. Prečo mamina trošilililinku klame. Aký je osud mŕtveho stromu. Čo znamená fis vil bí. A ešte všeličo iné. (od 7 rokov)

Jaroslava Blažková: Minka a Pyžaminka

V podaní klasičky slovenskej literárnej tvorby pre deti nás Minka a jej priateľka Pyžaminka pozývajú do fantazijného sveta veselých a neobyčajných udalostí. (od 7 rokov)

Jana Juráňová: Ježibaby z Novej Baby

Hrdinkami sú tri neobyčajné baby s neobyčajnými schopnosťami. I v ten najobyčajnejší deň sa im darí vyriešiť neobyčajnú kopu problémov, a ešte k tomu sa aj dokážu tváriť, že ony nič, ony mačky, čo len tak sliedia po kontajneroch. (od 7 rokov)

Jana Juráňová: Iba baba

Príhody Justínky, zvanej aj Sojka, vždy nejako súvisia s jej dospievaním. Svet prestal byť jednoduchý, takže aj dôverne známe rozprávky sú zrazu prevrátené naruby. (od 10 rokov)

A mnohé ďalšie knižky z Knižnej edície ASPEKTU.