Vianočné Happyendy

„Drahá E., pýtala si sa, ako sa veci u nás vyvíjajú, a ja som si zaumienila, že dosť bolo nárekov, odteraz Ti budem písať len veselo. Môžeš si nás teda predstaviť takto. Žijeme na tej našej ulici v bermudskom trojuholníku. V domci oproti naľavo bývajú Holanďania, on bývalý školník, ona veľká semetrika, diriguje to tam ráznou rukou. Obom ťahá na osemdesiatku, školník má leukémiu. Počúvam naňho veľké sťažnosti. Buď spí, alebo si v suteréne leští topánky do krematória. Už sa nevie dočkať a baba zúri."

Prečítajte si ďalšiu ukážku z knihy Happyendy od Jaroslavy Blažkovej.

13 listov, 13 prozaických zastavení vznikalo v rokoch 2002 až 2005. Autorka žila v tomto období starostlivosťou o ťažko chorého manžela. V jej podaní dostáva každý end šancu stať sa happyendom hodným láskyplného humoru, korenistej irónie a hrejivej obraznosti. Veď ako vraví sama Jaroslava Blažková, alias Džára: „... v starobe človek potrebuje optimizmus, ak ju má prežiť."

Knihu si môžete objednať on-line EŠTE DNES za aspektovskú cenu 4.71 € alebo osobne zakúpiť v ASPEKTE do 17.00 a budete ju mať po vianočným stromčekom.