Povedz mi, čo si robila na Medzinárodný deň žien?
Z webzinu ASPEKTin

Na MDŽ sme nemohli zabudnúť na muža, vari najznámejšieho Prešpuráka a lokálpatriota, ktorý ženy tak veľmi miloval, až im nemohol prísť na meno. Aby sa nepomýlil, vymyslel im vlastnú kategorizáciu - podľa veku a vizáže ich roztriedil od „čučoriedok" až po „medúzy". Podľa pamätnej tabule s nápisom „Na našej ulici je sloboda" na Dunajskej ulici bol vyznávačom slobody. Skutočne pre všetkých? Začítajte sa na chvíľu do „milých" slov pána, ktorého z mnohých vecí išiel trafiť šľak, a ktoré svojho času pre časopis Aspekt vybrala Ľalia Poľná. Šľak z neho trafí aj CUCORIEDKY:

„Nieže by som mal proti ženám niečo an gró, ale kdeže! Som rád, že sú na svete. Vždy som ich považoval pre nás mužov za príjemné rozptýlenie. (...) Ako znížiť počet žien? Ostrá streľba nepomôže. Kľučkovali by tak šikovne, že by sme dosť skoro prišli o všetku muníciu. Ani podávať otravu nepomôže. Tie beštie sú imúnne."
(Július Satinský: Šľak ma ide trafiť, HEVI 1997; cit. podľa Aspekt 3/1997 - Ženské telo II.)

Pán Satinský, na MDŽ 2008 sme Vám TO prišli natrieť...

ČO prišli CUCORIEDKY natrieť pánovi Satinskému a čo ďalšieho robili na tohtoročné MDŽ? Čítajte ďalej vo webzine ASPEKTin.