Spisovateľka Jana Juráňová na schôdzke s umením
Iná hodina literatúry

Spisovateľka Jana Juráňová na schôdzke s umením

Stredoeurópsky dom fotografie pozýva na ďalšie stretnutie zo série schôdzky s umením. Tentoraz bude spisovateľka, prekladateľka a vydavateľka Jana Juráňová hovoriť o Knižnej edícii ASPEKT, ktorá oslavuje dvadsaťročnicu.

KEDY: štvrtok 10. novembra o 17.00
KDE: Stredoeurópsky dom fotografie, Prepoštská 4, Bratislava

Literatúra môže mať rôzne podoby. Niektoré nájdete v čítankách a iné na policiach knižníc či v súboroch elektronických čítačiek. O literatúre môžu veľa povedať tí a tie, ktoré ju píšu a vydávajú. Spisovateľka, prekladateľka a spoluzakladateľka Knižnej edície ASPEKT Jana Juráňová bude hovoriť o literatúre, o tom, čo všetko sa stalo za 20 rokov existencie aspektovskej knižnej edície a čím je práve táto edícia výnimočná. Doprajte si inú hodinu literatúry.

O Knižnej edícii ASPEKT

Väčšina kníh, ktoré na stránke ruzovyamodrysvet.sk prinášame, vyšla v Knižnej edícii ASPEKT. Aká vlastne je a aká je jej história? Pred 20 rokmi vyšli z tlačiarne prvé dva tituly Knižnej edície ASPEKT - román vo veršoch Príbeh lásky storočia fínsko-švédskej autorky Märty Tikkanen v preklade Jarmily Cihovej a prebásnení Mily Haugovej a kniha próz Jany Juráňovej pod názvom Siete, ktorá kontrapunkticky spája novely Do siete odetá a Až za hrob. Verejnosti sa predstavili na trojdňovom multi-podujatí Dni ASPEKTU. Čítajte viac a pozrite sa, ako to na podujatí vyzeralo.