RaM divadlo na cestách
Zájazdy a predstavenia na festivaloch

RaM divadlo na cestách

ruzovyamodrysvet.sk na Bibliotéke 2007
Feministický publikačný a vzdelávací projekt ASPEKT sa v dňoch 8.- 11.11.2007 predstavil na knižnom veľtrhu Bibliotéka 2007 v bratislavskej Inchebe. Okrem najnovších kníh z knižnej edície Aspektu sa na festivale predstavili aj divadelné hry z produkcie BDNR, ktoré vznikli v rámci projektu ruzovyamodrysvet.sk:
hra na motívy kníh Aglaje Veteranyi Prečo nie som anjel a bábkové predstavenie pre najmenších Anička Ružička a Tonko Modrinka.

Júlie Meinholmové v Trnave
Hra Júlií Meinholmových: Citová výchova hadej ženy: Hra o tajomstvách mám a ich dcér sa predstavila 2. októbra 2007 v Divadle Jána Palárika v Trnava. Predstavenie sa konalo na záver pilotného projektu, ktorý bol súčasťou mnohopocetných aktivít projektu ruzovyamodrysvet.sk, a ktorý v spolupráci s Aspektom realizoval tím učiteliek zo ZŠ na Gorkého ulici v Trnave.

Anička Ružička a Tonko Modrinka
na festivaloch
22. septembra 2007 uviedlo BDNR túto hru na festivale Divadelná Nitra v rámci Divadelného jarmoku a 1. októbra  2007 sa s ňou predstavilo v Ostrave ( Česká republika) na
Medzinárodnom festivale bábkových divadiel Spectaculo Interesse

Anička Ružička a Tonko Modrinka v Bibiane
Dňa 29. júla 2007 uviedlo BDNR pre všetky deti a ich rodičov hru Anička Ružička a Tonko Modrinka na letnej prehliadka alternatívnych a bábkových divadiel Hráme pre vás v Bibiane. Prestavenie sa konalo v Medzinárodnom dome umenia pre deti Bibiana v Bratislave.

Citová výchova
na festivale Dotyky a spojenia.
Dňa 24. júna sa BNDR zúčastnilo s inscenácia Citová výchova hadej ženy na Festivale slovenských divadiel všetkých žánrov Dotyky a spojenia v Martine. Divadelný festival Dotyky a spojenia v Martine je výberový nesúťažný festival prezentujúci aktuálnu tvorbu profesionálnych divadiel na Slovensku. Ambíciou jfestivalu e vyhľadávať a prezentovať najzaujímavejšie a najinšpiratívnejšie divadelné produkcie aktuálnej sezóny.

Cena na bábkarskom festivale v Lodži
Dňa 17. apríla sa Bábkové divadlo na Rázcestí predstavilo s inscenáciou Anička Ružička a Tonko Modrinka na Medzinárodnom festivale bábkarskych sólistiek a sólistov v poľskom meste Lodž. Usporiadatelia vybrali predstavenie do festivalového programu počas Medzinárodného festivalu Bábkarská Bystrica 2006.
Herečka Bábkového divadla na Rázcestí Banská Bystrica, Mária Šamajová, získala za herecký výkon v tejto inscenácii Cenu medzinárodného festivalu bábkarských sólistiek a sólistov. Je to prvé ocenenie herečky divadla na prestížnom medzinárodnom festivale.

BDNR na festivaloch na Slovensku a v Českej republike
Bábkové divadlo na Rázcestí z Banskej Bystrice sa dňa 10. mája predstavilo v Bratislave na festivale Nová dráma 2007 so svojou najnovšou hrou Júlie Meinholmové Citová výchova hadej ženy. Dva dni predtým, dňa 8. mája, sa divadlo zúčastnilo s knihohrou Aglaja Veteranyi Prečo nie som anjel na medzinárodnom festivale Setkání 2007 Stretnutie v Zlíne (Česká republika).

Prečo nie som anjel v Nultom priestore
Dňa 9. mája  sa Bábkové divadlo na Rázcestí prestavilo knihohru Aglaja Veteranyi Prečo nie som anjel v Bratislave v divadle A4-Nultý priestor. O predstavení informoval denník SME.